Co s kupou prázdných sešitů

Taky máte ten samý problém co my? Koupíte si každý super úžasný sešit, co vidíte, ale pak vám jich doma leží kupa a vy nevíte, co s nimi? Tady vám přinášíme seznam nápadů, na co je využít.

Vytáhněte jeden ze svých sešitů a pusťte se do toho!

 1. Klasický deník

Většina z nás si nějaký ten deník určitě psala. Pak jsme tenhle super návyk ztratili, a když s tím znovu začnete, možná zjistíte, o co jste přicházeli. Vypsat se po náročném dni může mít až terapeutický účinek. Stačí pár minut a vět denně a máte vzpomínku na celý život. A počkejte, až se k deníku vrátíte za pár let, potom ho teprve oceníte.

 1. Brain Storming

Pokud např. vaše práce vyžaduje kreativitu a stále nové nápady, bude tenhle nápad přímo pro vás. Dobré nápady/myšlenky nás mohou napadnout kdykoliv a kdekoliv a hrozně moc jich ztratíme právě proto, že si je nikam nezaznamenáme. Noste si u sebe jeden ze svých sešitů/notýsků a zapisujte si každý dobrý nápad či sen.

 1. Seznamy

Jste taky jedni z těch, co milují seznamy a jejich případné odškrtávání? Co si takhle vytvořit unikátní sešit seznamů. 10 věcí, co dělat, když se nudím; seznam nejlepších vánočních filmů; 10 zemí, které musím navštívit; seznam knih k přečtení; nejlepší chřipkobijci, písničky, co mi zlepší náladu ….

 1. Hodnocení filmů

Jste filmoví fandové? Zkouknete desítky filmů za měsíc? Možná si pak nepamatujete, o čem který film vlastně byl. Možná vám bude stačit seznam se jmény filmů a počtem hvězdiček, možná si tam přidáte i jména herců a stručný popis příběhu. Je to na vás.

 1. Malůvky a čmárání

Ideální na nudné porady a školení. Mějte po ruce sešit, do kterého si můžete dle libosti čmárat a kreslit.

 1. Psaní příběhů

Skvělý způsob jak zlepšit svou dovednost psaní a jak zabít nudu. Vyhraďte si jeden ze svých sešitů na krátké příběhy. Na internetu najdete spoustu výzev, které vám na každý den dají slovo (nebo větu) a vy s ní v příběhu pracujete. Třeba objevíte své nové netušené schopnosti.

 1. Písničky

Pro všechny milovníky hudby. Vytvořte si sešit plný textů vašich oblíbených písniček.

 1. Speciální vzpomínky

Jsou vzpomínky, které vám z hlavy nezmizí. Některé budou z vašeho dětství, některé z puberty a hodně jich najdete určitě i v dospělosti. Hoďte je na papír a přizdobte.

 1. Kresby

Pokud patříte mezi ty umělecky nadané, bude se vám jeden sešit hodit také na kresby, kam si můžete zaznamenat vše, co vidíte kolem sebe. Starší pár na ulici, květina v parku, budova ve městě.

 1. Snář

Občas se ráno vzbudíte a vzpomínáte si na bláznivý/úžasný/zvláštní sen – jenže za pár hodin už z něj nevíte nic. Mějte jeden sešit u postele a sen si zapište se vším všudy.

 1. Recepty

Receptář si psala každá babička a nějaký se doma určitě válí i vaší mamce. Je čas založit si ten vlastní. Dneska se na vás recepty z internetu a televize jen valí, ale jak často vám zapadnou. Vše ozkoušené, vše, na co se teprve chystáte hoďte na papír.

 1. Motivační citáty

Ty české i ty anglické. Hláška z oblíbeného seriálu nebo filmu. Úryvky z knížek. Cokoliv, co vás nakopne, patří sem.

 1. Volné psaní

Nařiďte si budíka na 15 minut a zapište všechno, co se vám honí hlavou. Nezastavujte se a pište. Budete překvapeni, co všechno váš mozek vyplodí.

 1. Básničky

Pro všechny poety. Udělejte si jeden sešit na vlastní básničky.

 1. Seznam přání

Těch vašich – tahle mikina, tohle křeslo, tahle boží pánev. Ale taky vašich blízkých, ať o příštích Vánocích netápete při nákupu dárků.

 1. Nákupní seznam

A teď něco praktického. Lístečky s nákupními seznamy se vám určitě válí všude možně. Co takhle mít jen jedno místo, kam si je budete psát. Když to bude nějaký menší notýsek, snadno ho můžete nosit v kabelce a nestane se vám tak, že zase zapomenete na vajíčka nebo pytle do koše.

 1. Titulky z novin

Každý den si vyberte jeden zajímavý titulek z novin a zapište si ho. O pár let později budete mít možnost cestovat časem.

 1. Cestovní deník

Všechny zážitky, fotky, lístky, mapy a jídlo, co jste ochutnali na cestách. Pište si deník z každého výletu a dovolené.

notesy

Obrázek z Urban Outfiters.