Color coding

Color coding – neboli barevné kódování je systém, který vám má usnadnit práci s diářem. Pokud jste ale do barevného kódování úplně nepronikli, může se stát, že vám nakonec zabírá víc času než věci dokončovat. Tady pro vás máme šest tipů, jak se z toho nezbláznit:

1) Používejte barevné propisky i zvýrazňovače – např. zvýrazňovače na místa, kde je potřeba být (schůzky, doktoři atd.) a barevná pera na úkoly, tzv. to do listy. Používání obou druhů barevných tužek vám umožní lépe rozlišit věci na stránce. Není vhodné používat pastelky, protože se pak hůře přečtou.

2) Všechno ostatní pište tužkou – nebudete pak muset tolik přelepovat, přepisovat a používat korektory.

3) Lepíky různých druhů a barev jsou také nápomocné – např. zelené můžete používat na věci, které se týkají zdraví, červené na schůzky, modré na nákupy -> když budou ladit s barvami, které používáte v diáři, snadno si pak věci spojíte.

4) Korektor je váš přítel – někomu sedí víc ty tekuté a někomu ty páskové, přes které se dá psát (výběr je na vás). Vždycky se něco může zrušit nebo změnit a je lepší to přelepit než přebarvovat či přepisovat, v diáři pak bude ještě větší zmatek.

5) Washi pásky a vlaječky – všichni víte, že washi pásky se dají sehnat v neskutečném množství designů a diář dokáží neuvěřitelně oživit, přes některé můžete dokonce psát. Vlaječky v daném barevném kódu v diáři taky nepřehlédnete.

6) Pro lepší přehlednost je dobré si udělat klíč (kartičku/rámeček, kam si zapíšete k čemu vám, která barva slouží) a zároveň si můžete jednotlivými hesly (schůzky, lékař, hotovo, zrušeno) také polevit přímo zvýrazňovače


color2 

Color

 

Zdroj foto: http://www.bohoberry.com/http://literallycramming.tumblr.com/