Knihy o plánování

Na internetu najdete nespočet inspirací, jak si diář založit i jak si ho vést. Existuje ale také mnoho učených knih, které vás s časem naučí pracovat. My vám dnes na takové čtení přinášíme inspiraci. 

Jako první tady máme čtyři knihy od nakladatelství GRADA, které jste mohli získat při rychlé objednávce. Čtyři z vás se na jednu z těchto knih mohou těšit. 

 • Time management (Mějte svůj čas pod kontrolou) – kolektiv autorů
  Kniha rozdělená do dvou částí a celkem devíti kapitol. V první části získáte praktické tipy pro řízení času – nejdříve něco trošku o vás a vašem stylu, poté o tom, jak si plánovat své úkoly a čas, jak si plánovat den a nakonec jak se stát pánem svého času. Druhá část je pak zaměřená na trénink řízení času. Dozvíte se tam jak si nastavit cíle a priority, jak odstranit tzv. blokády, jak optimálně plánovat, tipy pro přežití v kanceláři a jak zavést změny. 
  V celé knize vás provází příklady/ukázy a praktické úkoly.

 

 • Snadná cesta z prokrastinace (Jak přestat odkládat úkoly) – Neil Fiore
  Oblíbené téma prokratistance, která je nám všem blízká. I tato kniha je rozdělena do devíti kapitol: proč prokrastinujeme, jak prokrastinujeme, jak vést vnitřní dialog, zábava bez výčitek, kvalitně odvedená práce, když se nám nedaří začít, antirozvrh, zažijte flow, umeťte si cestu k úspěchu, prokrastinátoři v našem životě. 
  I zde najdete úkazky denních rozvrhů či prokrastinačních deníků + konkrétní tipy, jak prokrastinovat méně.

 

 • Jak lépe naložit s časem (50 doporučení pro ty, jejichž čas je vzácný) – Jan Urban
  Kniha je rozdělena na čtyři hlavní části a jak už podtitul prozrazuje, na 50 kapitolek. První část se zabývá tím, jak lépe naložit s vlastním časem, druhá jak lépe naložit s časem organizace, ve třetí autor shrnuje téma a čtvrtá část je kontrolní test, kde si odpovíte na několik otázek.

 

 • Jak zvládnout syndrom vyhoření (Najděte cestu zpátky k sobě) – Dr. Med. Mirriam Preiß
  Kniha nabízí dvanáct kapitol, kde se dozvíte informace o stresu a různých formách syndromu vyhoření, o tom jak ho rozpoznat a také o tom, jak s ním bojovat. V závěru knihy najdete praktické materiály a pomůcky. 
  Kniha je moc pěkně a přehledně zpracovaná.

 

Dále se pak můžete ve svém okolí (ať už v obchodě nebo v knihovně) poohlédnout po těchto kouscích: 

David Allen - Mít vše hotovo
Greg McKeown - Esencialismus. Jak dělat správně správné věci 
Gretchen Rubin - Zvyk není železná košile
Michaela Dombrovská - Kreativní diář

+ 2 v angličtině, které u nás zatím v češtině nevyšly

Jessica N. Turner - The Fringe Hours 
Emily V. Gordon - Super you 

knihy

Fotka od Ash.